اطلاعیه سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص استفاده از ظروف پلاستیکی شفاف به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کرمانشاه و به نقل از دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران، با توجه به اهمیت بسته بندی مواد غذایی مانند آب آشامیدنی، آب معدنی، فرآورده های لبنی (دوغ )، روغن، آبلیمو و ... در ظروف مختلف از جمله ظروف پلاستیکی شفاف با نام پلی اتیلن ترفتالات یا همان پِت (PET) است. از هموطنان درخواست می شود  با توجه به اهمیت نحوه نگهداری مواد غذایی بسته بندی شده در این ظروف ، به نکات ذیل توجه فرمایید.
    حتماً در هنگام خرید مواد غذایی بسته بندی شده ، به شرایط نگهداری نوشته شده بر روی برچسب محصول دقت شود . چون حفظ کیفیت مواد غذایی بسته بندی شده در این ظروف با رعایت  شرایط نگهداری نوشته شده بر روی برچسب محصول امکان پذیر است.
    مواد غذایی بسته بندی شده ، باید در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم نور آفتاب نگهداری شوند و از قرار دادن این مواد غذایی بیرون از مغازه ، کنار پیاده روها و زیر نور آفتاب پرهیز شود .
    آب آشامیدنی و آب معدنی بسته بندی شده  نباید در دمای فریزر (دمای زیر صفر درجه)  قرار داد و از یخ زدگی آب در این ظروف باید پرهیز شود .
    از خرید آب لیمو ترش  که در  ظروف پت  رنگی بسته بندی شده باشند ، پرهیز شود ، چون عرضه در ظروف رنگی ممنوع است.
    فرآورده های لبنی مانند دوغ که در این ظروف بسته بندی می شوند را حتماً باید در یخچال و دور از تابش نور مستقیم آفتاب نگهداری کرد.
    شرایط حمل و نقل فرآورده های لبنی مانند دوغ که به صورت نگهداری در یخچال است ، باید توسط توزیع کنندگان این فرآورده رعایت شود و فروشندگان نیز باید تا زمان فروش ، آن را در یخچال نگهداری نموده و از قراردادن آن در بیرون از مغازه و در معرض تابش نور مستقیم آفتاب خودداری نمایند .
    چنانچه در نشانه گذاری محصول عبارت نگه داری در یخچال درج شده باشد، باید از خرید و مصرف محصولاتی که در یخچال نگه داری نشده باشند، اکیدا خودداری نمائید.براساس این گزارش ، به هنگام خرید مواد غذایی بسته بندی شده در ظروف پلاستیکی شفاف ، به تاریخ تولید و انقضای محصول ، نحوه نگهداری ذکر شده بر روی برچسب محصول ،  اطمینان از عدم نشت و باز نبودن درب محصول ، اطمینان از سالم بودن مشخصات ظاهری محصول و وجود علامت استاندارد ایران که برای اعتبار سنجی آن می توان کد 10 رقمی ذیل آن را به سامانه 10001517  پیامک کرد ، توجه شود.