انجام 350 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و خدماتی استان کرمانشاه از ابتدای سال جاریبه گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کرمانشاه، محمودرضا نیازی مدیر کل استاندارد کرمانشاه گفت: در راستای اجرای تکالیف ذاتی و قانونی این اداره کل، از ابتدای سال جاری تا کنون 350 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی استان انجام گرفته است.
محمودرضا نیازی با اعلام این خبر گفت: بر اساس ماده ۱۳ قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد و اصلاحیه‌های بعدی آن مصوب مجلس شورای اسلامی، بازرسان و کارشناسان سازمان ملی استاندارد مجاز هستند که از واحدهای تولیدی بازرسی به عمل آورند. بر همین اساس، قریب به تعداد ۴۵۰ واحد توليدي و خدماتي تحت پوشش در استان فعاليت دارند که به‌صورت دوره‌ای، بازرسي و مورد ارزيابي كيفي قرار می‌گیرند.
ایشان ضمن اشاره به عملکرد این اداره کل در طول سال گذشته و پوشش 115 درصدی برنامه ابلاغی سازمان در سال 94 در این حوزه با انجام 993 مورد بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی، اضافه نمود: بر اساس تعداد واحدهای دارای پروانه استاندارد تحت پوشش اداره کل استاندارد استان کرمانشاه در برنامه ابلاغی سال 95 تعداد 870 مورد بازرسی فنی برای این اداره کل در نظر گرفته شده است که تعداد350 مورد بازرسی صورت گرفته توسط کارشناسان اداره کل استاندارد کرمانشاه نشان دهنده پوشش 40 درصدی برنامه ابلاغی سازمان ملی استاندارد است، لذا می توان گفت این اداره كل از برنامه ابلاغی سازمان نیز جلوتر می باشد.
محمودرضا نیازی در پایان ضمن درخواست از مردم برای استفاده از محصولات دارای نشان استاندارد گفت: استاندارد باید به یک مطالبه ملی تبدیل شده و معطوف به دستگاه خاصی نباشد و همه باید با اعتماد به نشان استاندارد در حفط سلامت و ایمنی جامعه و افزایش کیفیت کالا و خدمات گام برداریم.