شناسایی و پلمب کارگاه غیرمجاز تولید و توزیع لوازم آرایشی و بهداشتی در شهرستان پاوهبه گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کرمانشاه، مسئول نمایندگی اداره استاندارد شهرستان پاوه از شناسایی و پلمب کارگاه غیرمجاز تولید و توزیع لوازم آرایشی و بهداشتی با اخذ مجوزهای لازم قضایی در این شهرستان خبر داد.
محسن امینی مسئول نمایندگی اداره استاندارد پاوه با اعلام این خبر گفت: این واحد تولیدی فاقد مجوزهای لازم از اداره کل استاندارد استان کرمانشاه و همچنین معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوده و فعالیت آن کاملاً غیرقانونی اعلام گردیده است.
امینی ادامه داد: از این کارگاه غیرمجاز ۱۸ قلم مواد خام جهت تهیه لوازم آرایشی و بهداشتی (کرم و شامپو) با برندهای مختلف، کرم و شامپوی فراوری‌شده، ظروف بسته‌بندی و برچسب‌های مربوطه به استناد قانون مواد خوراکی، آشامیدنی و آرایشی ضبط و جمع‌آوری گردید.
ایشان ضمن هشدار به مردم در استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی غیر استاندارد توصیه کرد: استفاده از کالاهای دارای نشان استاندارد در تمام کالاها دارای اهمیت می‌باشد که این اهمیت در لوازم آرایشی و بهداشتی به این دلیل که لوازم آرایشی به‌طور مستقیم با پوست، چشم و صورت افراد در ارتباط است و استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی تقلبی و غیر استاندارد، عوارض زیانباری ایجاد می‌کند که می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به استفاده‌کنندگان از آن‌ها وارد کند. لذا به کلیه مصرف‌کنندگان توصیه می‌شود که با توجه به اجباری بودن استاندارد برای اکثر این فرآورده‌ها (شامپو، صابون، ‌مايع و ژل ظرفشويي، پاک کننده های دندان، مایع سفید کننده و ...)، لوازم آرایشی بهداشتی مورد نیاز خود را با نشان استاندارد تهیه کنند.
وی خاطرنشان کرد: کلیه محصولات تولید داخل مشمول مقررات استاندارد اجباری، ملزم به درج کد ده‌رقمی منحصر به فرد در ذیل نشان استاندارد روی بسته‌بندی کالا هستند که با ارسال این کد به سامانه 10001517، اطلاعاتی شامل نام واحد تولیدی، نام محصول، وضعیت پروانه کاربرد علامت استاندارد و تاریخ انقضای آن به مصرف‌کنندگان اعلام می‌شود. لذا شهروندان محترم می‌توانند در صورت مشاهده کالاهایی که پس از ارسال پیامک به سامانه 10001517 اعتبار آن‌ها تأیید نشد یا فاقد علامت استاندارد بودند، این اداره کل را از طریق تلفن گویای 24 ساعته 1517 و یا سایت اداره کل استاندارد استان به آدرس http://kermanshahstandard.ir (در بخش ارتباط با ما) در جریان قرار دهند تا با متخلفین مربوطه برخورد قانونی شود.