Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kermansh/public_html/config.php on line 3
دکتر نادری نماینده مجلس شورای اسلامی: توسعه اقتصادی کشور در گرو اجرای استانداردها

دکتر نادری نماینده مجلس شورای اسلامی: توسعه اقتصادی کشور در گرو اجرای استانداردهابه  گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کرمانشاه، دکترشهاب نادری نماینده محترم مردم شریف پاوه و اورامانات در مجلس شورای ضمن بازدید از اداره کل استاندارد کرمانشاه و سایت تحقیقاتی آزمایشگاهی پژوهشگاه استاندارد غرب کشور با مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه به دیدار و گفت و پرداخت.
محمودرضا نیازی، مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه در ابتدای این دیدار به بیان اهداف سازمان ملی استاندارد پرداخت و اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد یک سازمان فرابخشی و حاکمیتی بوده که عهده دار سیاستگذاری، حسن نظارت و هدایت نظام استاندارد می باشد.
ایشان در ادامه این جلسه ضمن تقدیر از تلاش کلیه نمایندگان محترم مجلس در تصویب قانون جدید سازمان ملی استاندارد، اظهار داشت: طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد که به تازگی از سوی ریاست محترم جمهوری برای اجرا به سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده است، گام مهمی در جهت تحقق سیاست هایی کلی اقتصاد مقاومتی، ابلاغی مقام معظم رهبری بوده و امیدواریم با اجرای این قانون و باور بر اینکه  " استاندارد کليد توسعه اقتصادي کشور است"  گام های بلندی براي تحول نظام استاندارد سازی کشور و مدیریت کیفیت برداشته شود.
مدیر کل استاندارد استان با اشاره به حجم وسیع و گستره فراگیر فعالیت‌‌های سازمان ملی استاندارد. افزود: چهار پایه استانداردسازی، ارزیابی انطباق، اندازه‌شناسی و تأیید صلاحیت در سازمان ملی استاندارد، گستره وسیعی از فعالیت‌های عمومی و تخصصی را در بر می گیرد.
ایشان ادامه داد: بی‌‌تردید با چنین حیطه‌‌ای از مسئولیت‌های سنگین و نقش‌‌آفرینی در تولید، عرضه و صادرات انواع کالاها، تسهیل و تسریع در دستیابی به توسعه پایدار اقتصادی کشور در گرو نهادینه‌شدن فرهنگ استاندارد در جامعه خواهد بود که این مهم نیازمند حمایت تمام دستگاه های ذیربط می باشد.
دکتر نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز با تقدیر از عملکرد اداره کل استاندارد استان در زمینه حفظ و توسعه سلامت و ایمنی مردم، اعلام نمود: بی‌‌تردید توفیق در تولید و صادرات و در پی آن توسعه اقتصادی در گرو تدوین، اجرا و نظارت بر اجرای استانداردهای مربوطه است.
نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ استاندارد در جامعه و ارتباط مستقیم آن با سلامت و ایمنی شهروندان، اظهار داشت: استاندارد باید در همه مولفه های زندگی جریان داشته باشد و مسئولان و و رسانه های ارتباط جمعی لازم است تا توجه بیشتری به مقوله استاندارد داشته باشند چرا که استاندارد سلامت و ایمنی جامعه را به دنبال دارد.