Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kermansh/public_html/config.php on line 3
با حضور مسئولان کشوری و استانی همایش روز ملی استاندارد در کرمانشاه برگزار شد

با حضور مسئولان کشوری و استانی همایش روز ملی استاندارد در کرمانشاه برگزار شدبه گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد کرمانشاه و به نقل از خبرگزاری فارس کرمانشاه، همایش روز ملی استاندارد و تجلیل از واحدهای تولیدی و صنعتی نمونه در سالن اجتماعات اداره‌کل استاندارد استان کرمانشاه با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.
سرپرست پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد کشور در این مراسم با اشاره به اینکه سازمان ملی استاندارد مسئول اصلی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان است، گفت: حقوق تولیدکننده نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.
دکتر سنجابی با تصریح بر اینکه مقام معظم رهبری همواره بروی مقوله استاندارد تاکید دارند، افزود: افزایش صادرات، خدمت به مردم و حمایت از تولید داخلی از جمله وظایفی است که سازمان ملی استاندارد باید بدان عمل کند.
سنجابی استانداردسازی، اندازه‌شناسی، ارزیابی انطباق، اعتباربخشی و مدیریت کیفیت را پنج اصل مهم در شیوه جدید استانداردسازی عنوان کرد.
این مسئول رویکرد جدید سازمان ملی استاندارد را موجب توجه به حقوق مصرف‌کنندگان، کنترل عوامل و توزیع بازار و استانداردسازی محصول بیان کرد.
به گفته دبیر ستاد تحول نظام استانداردسازی کشور، تضعیف جایگاه کالاهای ما در بازار کشورهای منطقه موضوع نامناسبی است که باید برای اصلاح این وضعیت به کیفیت کالاها و استانداردسازی توجه کنیم.
مدیرکل نظارت و بازرسی استانداری کرمانشاه نیز در این مراسم خواستار رعایت عدل و انصاف از سوی بازرسان سازمان استاندارد شد.
حجت‌الاسلام عبدالله عزیزی اعمال قانون در مورد تولید کالاهای بی‌کیفیت را مورد تاکید قرار داد و گفت: کیفیت کالاها امروز نقش تعیین کننده در بازارهای جهانی دارد.
وی بی‌کیفیت بودن اجناس را موجب از بین رفتن جایگاه آن در بازار ذکر کرد و بیان داشت: برای افزایش کیفیت کالاها باید با علم و دانش روز پیش رفته و به نیاز بازار توجه کرد.
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه نیز در این مراسم اظهار کرد: بیش از 6 هزار بازرسی طی 6 ماهه نخست سال‌جاری در استان کرمانشاه انجام شده است.
محمودرضا نیازی با بیان اینکه چهار هزار و 500 فرآورده غیراستاندارد در استان کرمانشاه از ابتدای سال‌جاری تاکنون کشف شده، گفت: بیش از 60 درصد از نازل‌های سوخت در استان مورد بازرسی قرار گرفته است.
وی از راه‌اندازی پژوهشکده منطقه ای استاندارد غرب کشور به‌صورت پایلوت در کرمانشاه خبر داد و تصریح کرد: استانداردسازی محصولات بومی در کرمانشاه در اولویت کاری این اداره کل در سال جاری می باشد.